You are here: Home

Finálový turnaj ČP kadetů

Doplňková soutěž kadetů Český pohár po 4 kolech vyvrcholila závěrečným dvoudenním finálovým turnajem v Hradci Králové. Pro kluky to byl první vícedenní turnaj. Brzy v sobotu ráno jsme vyrazili směr Hradec. Naše družstvo bylo nalosováno dle předchozích výsledků do skupiny o 7. - 14. místo, kde nás čekali kadeti z Českých Budějovic, České Třebové a Kladna. Pro kluky to byla opět příležitost nabrat zkušenost a poměřit síly s neznámými soupeři. S Českými Budějovicemi drželi krok do půli setu, pak se jim nedařilo složit balon na zem a první set prohráli 16:25. O druhý set se přetahovali, ale v koncovce byl šťastnější soupeř (22:25). 2. utkání proti České Třebové mělo obdobný průběh 0:2 (19:25, 18:25). Do posledního zápasu ve skupině kluci nastoupili s odhodláním urvat vítězství. Byl to bojovný volejbal plný hezkých výměn i zbytečných chyb. Vítězství nejtěsnějším rozdílem 2:1 (25:21, 21:25, 16:14). Klukům ještě zbylo trochu sil, tak chtěli večer vypustit "na procházku" do města. Naštěstí se přeci jen projevila únava z dlouhé cesty a zápasů, takže to bylo decentní. Druhý den všechna družstva hrála systémem play off o konečné pořadí. Ranní zápas proti Táboru se vůbec nevydařil, chvílemi to bylo na ručník. 0:2 (16:25, 13:25). Poslední zápas opět proti Kladnu a opět vítězně 2:0 (25:16, 25:21). Příjemně překvapil svým výkonem po oba dny Vojta Pajtl. Celá akce byla výborně organizována realizačním týmem Hradce Králové.

Sestava: Ondra Janega, Štěpán Bílek, Vilda Gottwald, Kuba Tichý, Honza Zbytek, Vojta Pajtl, Aleš Handrla a Bert Budík. Chyběl: Lukáš Kubíček

Řidičky: Handrlová a Gottwaldová - velké díky.

Aktualizováno ( Středa, 30 Květen 2018 09:52 )