You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Bučovice - Břeclav /26.5.2012/

krajský přebor  --- muži"B" --- 26.5.2012 --- 23. a 24. kolo

(-18, 15, -16, -24)
3
: 0
(20, 16, 22)

K divácky nejatraktivnějším utkáním jarní části nastoupilo mužské béčko na domácích kurtech proti aktuálně vedoucí Břeclavi. V slušném počtu devíti hráčů jsme přesto nebyli úplní, neboť chyběl Dobl a Aleš.

První zápas se odehrál v sestavě Radovan, Víťa, Libor, Micin, Tomáš, Radek a libero Ivan. V prvním setu si soupeř vybudoval rozhodující náskok 16:10, který jsme ještě postupně umazávali, ale zasekli jsme se na osmnáctém bodu. Závěrečnou šňůru hostů nezastavil ani náš time-out za stavu 18:22 a tak jsme set ztratili výrazným rozdílem 18:25. Úvod druhého setu ale patřil nám a za chvíli jsme vedli 10:5. Po téměř bezchybném výkonu jsme vyhráli snadno 25:15. Utkání bylo jako na houpačce, místy zbytečně nervózní.  Každopádně třetí set znamenal náš nejslabší výkon v tomto dni. Stav 4:15 jsme stáhli ještě na 9:15, ale více nám soupeř nedovolil. Set jsme ztratili 16:25. Zásadním se ukázala koncovka čtvrtého setu. Prohrávali jsme sice už 5:10 a 13:17, po trpělivém výkonu jsme Břeclav nejenže dotáhli, ale dokonce jsme si připravili i setbol za stavu 24:23. Zkaženým podáním a chybou v útoku jsme ale soupeři poskytli mečbol, který Břeclav proměnila úspěšným blokem.
Po prohře 1:3 jsme se rozhodli odehrát další utkání až ve 13.00 hod. Tomáše vystřídal na bloku Mydlo a po několikaměsíční pauze se celkem chytal. Uvolněněji, ale nijak méně zodpovědně, jsme zvládli koncovku prvního setu a získali ho poměrem 25:20. To nás nakoplo a druhý set jsme předváděli opět pěkný volejbal. Naše vedení 11:7 a 16:8 bylo zasloužené a my jsme už v tomto setu žádné další komplikace nepřipustili: 25:16 pro nás. Ve třetím setu sice prohráváme 5:8, ale znovu ukazujeme, že volejbal umíme. Soupeř si za stavu 19:20 bere time, ale nás nezastavil. Zaslouženě vyhráváme 25:22 a těšíme se ze skutečnosti, že ze tří skalpů Břeclavi v této sezoně jsme dva ukořistili my – jeden na podzim a jeden dnes.

Sestava:     Libor, Tomáš, Víťa, Radovan, Radek,  Micin, Ivan, Mydlo, Bob.