You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Kobylí - Bučovice /9.10.2011/

krajský přebor  --- muži"B" --- 9.10.2011 --- 13. a 14. kolo

(-7, -14, -18)
0
: 3
(-20, -14,-19)

Tentokrát netradičně v neděli jsme zajížděli na půdu dlouhodobého outsidera soutěže do Kobylí, kteří čekají stále čekají na své první vítězství v soutěži. Tak tomu zůstalo i po dnešním dvoutkání. Původní informace byly  takové, že zápasy odehrajeme v hale, čemuž nasvědčovaly ranní teploty kolem 4 st. a polední lehce kolem 11 st., a dokonce i nějaká ta občasná dešťová přeháňka, ale přesto jsme se se soupeřem nakonec utkali tradičně na místních kurtech. Domácí měli sice v záloze hned dvě tělocvičny, ale jednu obsadili stolní tenisté a druhou nečekaně rybáři. Utkání ve stolním tenise mezi Liborem a Dóblem jsme měli možnost shlédnout na vlastní oči; místo míčku měli sice kaštan a místo pálek dětské lopatičky na písek, ovšem k vidění byly i tak napínavé výměny s rekordním počtem pěti odbití. I když ještě chvíli před desátou ranní nebylo po domácích, kromě místních nohejbalistů, ani vidu ani slechu, nakonec se jich na place šest sešlo. Tento laxní přístup k volejbalu domácí projevili ve všech možných činnostech i během samotné hry, a tak není divu, že jsou výkonnostně tam, kde jsou. Jediné, čemu věnovali náležitou pozornost, bylo obstarání zimních doplňků k dresům – k vidění u nich na place byly čepice, rukavice, čelenky, šátky a několik vrstev oblečení. Ani rozhodčí nijak neznepokojovalo, že jsme bez naší viny začali o 15 minut později, že domácí si tajmy natahovali na dvě-tři minuty, jak se jim to hodilo. Bodejď by, když rozhodčí mezi sety nebylo deset minut taky vidět, a na Micinův dotaz, kde byla, rozhořčeně odpověděla “no co, byla jsem s nima na pivě”. Dostala kartáč, že to tak nejde, a od té chvíle nepokrytě fandila domácím a radila jim, jak mají hrát. Těm by však dnes nepomohlo snad ani povinných 50% pro domácí. Zatímco my jsme i v tomto těžkém počasí přistoupili k oběma utkáním zodpovědně, domácí kupili chybu za chybou a nebylo jediné herní činnosti, při které by na nás dokázali zatlačit. Pokud s námi drželi krok, bylo to jenom kvůli naší ojedinělé sérii nepřesností či chyb. První set byl rekordně rychlý, získali jsme ho poměrem 25:7. I když v dalších setech získali borci jednou tolik bodů, pořád byl výkonnostní rozdíl mezi našimi družstvy propastný. Po setech 25:14 a 25:18 jsme nepřipustili žádné koplikace a připsali jsme si na konto naše první dnešní vítězství, které patří do kategorie těch povinných. S odhodláním ve stejném duchu rychle odehrát druhý zápas jsme se domluvili na jednocigaretové přestávce, která se samozřejmě protáhla díky domácím na 15 minut. V tomto počasí a proti takovému soupeři jsme se už hůře koncentrovali, díky čemuž s námi soupeř držel krok o něco déle, než v setech prvního zápasu. Soupeř hrál v tomto případě opravdu jen to, co jsme mu dovolili. Jakmile bylo třeba, dokázali jsme se zkoncetroval a vybudovat si rozhodující náskok, který jsme v koncovkách setů bez problémů udrželi. Z dnešních vítězství jsme byli spokojeni také z toho důvodu, že si nikdo z nás v tomto náročném počasí nepřivodil žádné zranění.

Sestava: Libor Procházka, Víťa Sedlář, Radim Doupovec, Radek Černý, Michal Reichman, Roman Duraja, Radovan Dítě.